Warto przeczytać

...

 15mapa

Zachować pamięć

Zachować pamięć

Zachować pamięćW Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie, w dniach od 22 do 29 września 2018 r., przeprowadzono projekt „Różna przeszłość, wspólna przyszłość”. Został on zrealizowany w ramach dotacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Zachować pamięć” oraz przy współudziale finansowym Gminy Wieruszów.
Do uczestnictwa w projekcie zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele z niemieckiej szkoły w Straussfurcie i z ukraińskiej szkoły w Słobódce Rachnowskiej. Jego celem było poznanie wspólnej historii i kultury naszych narodów, odwiedzenie miejsc pamięci narodowej oraz przełamanie uprzedzeń i stereotypów dotyczących trzech narodów.

Goszczący uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość obcowania z historią i kulturą innych państw oraz poznawania zabytków, ciekawych faktów o Wieruszowie i jego okolicy. Przeprowadzone w nieszablonowy sposób lekcje historii oraz odwiedzone miejsca pamięci wywarły na uczniach ogromne wrażenie i skłoniły do wielu refleksji. W projekcie uczestniczyło 37 uczniów.
Jednym z punktów projektu była w dniu 24 września 2018 r. wycieczka śladami zabytków i dawnej historii Wieruszowa przeprowadzona przez Mirosławę Żyłę z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie. Aleksandra Ochocka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie  

Zachować pamięć