Warto przeczytać

...

 15mapa

Wakacje z biblioteką

Wakacje z bibliotekąOferta biblioteki pedagogicznej dotyczyła dzieci przedszkolnych i w młodszym wieku szkolnym, korzystające z zajęć wakacyjnych w przedszkolu, szkołach i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

Spotkania z książką objęły w tym roku dzieci uczęszczające w okresie wakacyjnym do Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie. W lipcu dzieci omawiały zasady dobrego i bezpiecznego zachowania przy wsparciu w postaci książki „Miś Marcyś uczy dzieci dobrego zachowania”. Przestrogi i rady miały być pomocne w domu, przedszkolu i na wszelkich wyjazdach. Ofertę zajęć wzbogaciły kolejne bajki Kamishibai: „Szukając Marudka” i „Rower Walentynki”, w których czytanie i omawianie dzieci aktywnie się włączyły.
Ostatnie spotkania sierpniowe były skierowane w stronę zbliżającego się roku szkolnego i powrotu do zajęć przedszkolnych, ich celem były proste zagadki i zabawy matematyczne oraz bajki edukacyjne.
Uczestnicy półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie i Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczestnicy zajęć „Wakacje z książką” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, wzięli udział w spacerze po mieście zatytułowanym „O zabytkach, obyczajach i atrakcjach turystycznych Wieruszowa”.
Spotkania z książką i teatrzykiem odbyły się 9 razy – uczestniczyło 181 dzieci, spacer po mieście to trzy spotkania – 93 osoby. 

Wakacje z biblioteką   Wakacje z biblioteką   Wakacje z biblioteką